Gegužės 4-6 d. Potsdame, Vokietijoje, vyko konferencija „Erasmus + green mobility + green schools“

Gegužės 4-6 d. Potsdame, Vokietijoje, vyko konferencija „Erasmus + green mobility + green schools“

Gegužės pirmąją savaitę Potsdame, Vokietijoje, vyko konferencija „Erasmus + green mobility + green schools“, kurioje dalyvavo apie 230 mokytojų bei švietimo mainų paramos fondų atstovų iš 23 Europos šalių. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę klausytis pranešimų apie žaliąjį Europos kursą, aplinkosaugą ir tvarumą, taip pat pristatyti savo mokyklose įgyvendinamus projektus.

Vienoje iš sesijų mūsų mokytoja Aušra pasidalijo „Pažinimo medžio“ projektu, įgyvendinamu kartu su partneriais iš Norvegijos bei Latvijos „Scientific Hiking – Secrets of Water“. Šis, taip pat ir kiti mūsų mokyklos STEAM projektai, sulaukė itin didelio susidomėjimo bei puikaus įvertinimo.


Džiaugiamės užmezgę daugybę naujų kontaktų ateities partnerystėms su Europos mokyklomis, kurios leis teikti paraiškas Erasmus+ mobilumo ir partnerysčių bei kitiems ateities projektams.

Aušra pasakoja, kad su konferencijoje sutiktais mokytojais daug kalbėjosi apie tai, kad tarptautinis bendradarbiavimas leidžia į klimato kaitos problemą ir jos iššūkius pažvelgti visai kitomis akimis. Tarkime, nuvykus į Vokietijos mokyklą, kuri šiuo metu bando atsistatyti po ką tik netikėtai patirto potvynio. Arba į Belgijos mokyklą, kurioje didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai matematikos ir ekonomikos mokosi savo pačių kuriamame darže, o tvarumo – patys prižiūrėdami šiukšlių rūšiavimą. Arba Italijos mokyklą, kurioje vaikai tyrinėja, kaip invazinės augalų rūšys jų regione sukelia vietinių augalų rūšių nykimą bei bioįvairovės kaitą. Mainantis patirtimis, pedagogų ir mokinių diskusijos apie ekologiją įgautų visai kitą prasmę.

Norime pasidžiaugti, kad jau šių mokslo metų pabaigoje į mūsų mokyklą atvyks projekto „Scientific Hiking – Secrets of Water“ partneriai iš Norvegijos bei Latvijos, su kuriais dirbsime ties bendra metodika ir visi kartu su mūsų mokiniais leismės į mokslinį žygį. Vasaros pabaigoje toks pats žygis planuojamas Norvegijoje, o rudenį planuojame išvyką su mokiniais į Latviją – bus šio projekto baigiamasis renginys, žygis, paskutinis etapas ir sukurtos metodikos pritaikymas praktiškai.

Bendradarbiaukime, dalinkimės žiniomis, patirtimi ir bendryste – tai ne tik atveria sienas, praturtina akademiškumą, bet ir praplečia mūsų pasaulio matymą ir horizontus!

Dairotės mokykos, į kurią vaikai noriai eina? Kviečiame mokytis „Pažinimo medyje“! Čia svarbiausia, kad vaikas, visapusiškai pažindamas save, patirtų sėkmę ir darytų asmeninę pažangą. Ruošiame vaikus realiam gyvenimui! Registruokitės pokalbiui šioje nuorodoje ir atvykite gyvai susipažinti!