logopedas pataria kaip tėvams ugdyti vaiko kalbą

Logopedės patarimai, kaip tėvams ugdyti vaiko kalbą

Kūdikiai ir maži vaikai turi ir įgimtą gebėjimą išmokti kalbą, ir didelį norą bendrauti. Bene labiausiai tėvelius nudžiugina pirmasis žodis!

Mūsų darželių logopedė Deimantė pasidalino patarimais, kaip tėvams ugdyti vaiko kalbą. Ji drąsina tėvus būti aktyviais vaiko kalbinės raidos pagalbininkais, nes jie, visų pirma, turi nepakartojamą ryšį su vaiku. Todėl tiek tėvų bendravimas, tiek jų parenkami žaislai padeda vaikui mokytis naujų žodžių, sakinių, teisingo tarimo.

Kalbinti vaiką reikėtų kaip tik išeina: pasakoti apie savo dieną, klausti, kurti ryšį, džiaugtis vaiko pirmaisiais garsais, kad mažylis suprastų, jog jis tėvams yra svarbus. „Juk kai mūsų negirdi, neatsako, tai ir mes nebendraujame, nes nesijaučiame įdomūs. Vaikams būna taip pat: jei ignoruojame jų tariamus garsus, jie tampa ne tokie motyvuoti juos tarti ir lavinti kalbą“, – sako logopedė.

Specialistė pasidalino keliais praktiniais patarimais, kaip tėvams ugdyti vaiko kalbą, kuriuos kiekviena šeima gali pritaikyti kasdien. Logopedė taip pat pasidalino žaislų rekomendacijomis – D.Vitkutė šeimas skatina rinktis „tyliuosius“ žaislus, kurie, pasak specialistės, skatina vaikus kalbėti.

Sužinokite, kaip galite pagelbėti savo vaikui mokantis kalbėti šiame straipsnyje >>>.

Juk pasaulis prasideda ten, kur prasideda kalba!