Raimunda

Pristatome naująją „Pažinimo medžio“ ugdymo vadovę Kaune

5-ių vaikų mama. Amžina studentė (anot vyro) ir geriausia dėstytoja (2020 m. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto apdovanojimas už inovacijas ugdymo procese). KTU Edu_lab mentorė. Tai „Pažinimo medžio“ ugdymo vadovė Kaune – Raimunda Česonienė.

Pedagoginį darbą dirbu daugiau nei 20 metų – su pradinukais, vyresniais moksleiviais, studentais ir dėstytojais. Ugdymo procese man svarbiausia žmogus, – sako Raimunda. Mačiau daug jaunų žmonių, kurie universitete demonstruoja puikius rezultatus, tačiau nežino, koks jų gyvenimo tikslas, kas juos verčia eiti pirmyn. Stebėjau daug mokymosi džiaugsmą praradusių žmonių. Vedina noro tai keisti, sugrįžau į pradinį švietimo sistemos lygmenį. Stažuočių Suomijoje ir Jungtinėje Karalystėje metu pamačiau, kokia gali būti mokykla ir švietimo sistema. Labai norisi nors šiek tiek prisidėti prie šios vizijos įgyvendinimo Lietuvoje, – teigia ugdymo vadovė Raimunda.

Ryšių su universitetu Raimunda nenutraukė, šiuo metu ji taip pat dirba KTU mokymo ir mokymosi kompetencijų centre Edu_lab, kuria mokymus, veda iššūkiais grįsto mokymo bei bazinių didaktikos kompetencijų mokymus KTU bei kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojams. Neįsivaizduoju gyvenimo be nuolatinio tobulėjimo ir mokymosi. Mano moto – augame kartu, – pasakoja Raimunda, – Jei esi atviras pokyčiui, tai kiekvienas žmogus, su kuriuo bendrauji, ypač vaikas, veikia kaip veidrodis, parodantis kryptį tobulėjimui. Pati auginu penkis sūnus, kurie labiausiai mane ugdo ir augina, jų dėka tampu geresniu žmogumi.

„Pažinimo medį“ ugdymo vadovė pasirinko dėl bendruomenės, kurioje vaikai, mokytojai, tėvai ir administracija mokosi išgirsti vienas kito poreikius ir kviečiami kartu kurti santykį.

Tikiu, kad pasitikėdama ir leisdama mokytojams atskleisti ir įgyvendinti savo idėjas, suteikdama laisvę pasirinkti tinkamiausią kelią ugdant vaikus, galiu būti vėju po jų sparnais, nešančiais vaikus aukštyn.

Naujoji „Pažinimo medžio“ ugdymo vadovė Kaune Raimunda Česonienė

Vidinių resursų ugdymo vadovė ir mentorė semiasi gamtoje kelionėse dviračiais ir žygiuose kalnuose. Labiausiai įsiminęs – 10 valandų žygis Besseggen kalnų ketera, kurį įveikė su visa šeima.