pagrindinė mokykla keliasi į Vilniaus centrą

„Pažinimo medžio“ pagrindinė mokykla keliasi į Vilniaus centrą!

„Pažinimo medžio“ Verkių filialas užsidaro ir visa pagrindinė mokykla (5-11 kl.) kartu su Verkių filialo pradinukais nuo 2021 m. rugsėjo persikelia į naujas erdves – K. Kalinausko g. 13 esantį pastatą. Naujais mokslo metais čia startuos ir pirmokų klasė, kuri vėliau augs jau naujoje erdvėje.

Kodėl toks sprendimas buvo reikalingas? 

Visų pirma, pagrindinė mokykla sparčiai auga ir nebetelpa Verkių g. patalpose. Pvz., nuo 2020 m. rugsėjo pirmą kartą mokyklos istorijoje turime dvi 5-ąsias klases, tiek pat turėsime ir 2021 m., taip pat neilgai trukus pasveikinsime pirmąją mokyklos abiturientų laidą – dvyliktokus.

Antra, erdvės istoriniame miesto centre yra kur kas palankesnės mokymuisi už klasės ribų, pvz., muziejuose, galerijose, įstaigose, žaliosiose erdvėse, kitose mokyklose ir pan. Ne vienas tyrimas yra įrodęs, kad aplinkos pakeitimas gerina ugdymo kokybę, o mokymasis už klasės ribų laikomas mokymo ir mokymosi priemonėmis, kurios didina įvairiausių mokinių grupių pasiekimus, gerina elgesį ir įsitraukimą. Taigi, nuo rugsėjo mokiniai ir mokytojai turės daugiau kokybiško mokymosi galimybių už klasės ribų.

Trečia, pasirinkta STEAM kryptis reikalauja šioms veikloms skirtų dedikuotų saugių erdvių, laboratorijų, kurių dėl vietos trūkumo ir inžinerinių ypatumų negalėjome įrengti senajame filiale.

Taigi, kas mokinių ir mokytojų laukia „Pažinimo medžio“ naujajame Kalinausko filiale? 
  • Laboratorija su visus saugumo reikalavimus atitinkančia įranga chemijos, fizikos, biologijos ir kitoms gamtos ir tiksliųjų mokslų pamokoms.
  • Šviesi ir vėdinama sporto salė.
  • Specialus dailės ir darbų kabinetas su reikalinga įranga ir priemonėmis.
  • Atskira IT klasė.
  • Kalbų klasė.
  • Multifunkcinė erdvė, kurios atsiradimu ypatingai džiaugiamės. Tai erdvė, kurią galima naudoti įvairiausiems vaikų poreikiams: nuo muzikos pamokų, erdvių savarankiškam darbui, bibliotekai, stalo žaidimų kampui iki kino filmų peržiūros, renginių ir susitikimų.
  • Virtuvės zona su atskira erdve vaikų kulinariniams bandymams, taip pat jaukia valgyklos erdve.
  • Laisvalaikio zona visiems vaikams pirmajame aukšte.

Naująsias erdves planuojame kartu su profesionaliais architektais ir mokyklos komanda pagal vaikų ir mokytojų poreikius bei kruopščiai apgalvotą naująjį „Pažinimo medžio“ vizualinį identitetą, kuriuo ateityje pasipuoš ir kiti filialai. Neabejojame, kad naujasis filialas tenkins įvairius vaikų ir pedagogų poreikius ir prisidės prie ugdymo tikslų siekimo!

Pasikalbėkime! Registruokitės pokalbiams su priėmimo kuratoriais šioje nuorodoje >>.

 Naujųjų patalpų vizualizacijos: