Tėvystės kelias dažnai yra kupinas netikėtumų ir iššūkių, su kuriais susiduria visi tėvai. Dažnai patiriame akimirkas, kai vaikai išbando mūsų kantrybę ir supratimą, o auklėjimo pastangos, atrodo, subyra į šipulius. Šiandien, kai technologijos vis labiau dominuoja vaikų gyvenime, tėvams gali būti sunku rasti bendrą kalbą su savo atžalomis. Kaip skatinti vaikų bendravimą ir bendradarbiavimą, norą prisidėti prie namų ruošos ir tiesiog puoselėti ryšį?
Kviečiame tėvus, auginančius vaikus nuo 10-ies metų, registruotis į „Pažinimo medžio“ tėvų grupę su individualiosios psichologijos konsultante, dėstytoja Nerile Norkūne. Tai vaikų auklėjimo įgūdžius lavinanti programa, kurios metu tėvai per praktinius pratimus ir diskusijas ieškos būdų, kaip priimti ankstyvosios paauglystės iššūkius, atpažinti vaiko poreikius ir užmegzti su juo glaudų ryšį.
Tėvų grupės temos:
- Priklausymo jausmas. Tėveliai mokysis suprasti, kada vaikai ir patys tėvai jaučiasi priklausantys šeimai. Kas jungia šeimą ir kodėl priklausymo jausmas laikomas svarbiausiu vaiko elgesį formuojančiu veiksniu?
- Šeimos atmosfera. Kuo svarbi šeimos atmosfera vaikui šeimoje? Kaip atsiranda vertybės ir įsitikinimai, ir kaip tie įsitikinimai veikia šeimoje ir tolesniame vaiko gyvenime?
- Brolių – seserų santykiai, gimimo eiliškumas šeimoje. Kokią įtaką vaikų gimimo eiliškumas daro jų elgesiui ir įsitikinimams? Kodėl vienodai auklėjami vaikai vistiek tokie skirtingi?
- Supratimas ir pokalbis šeimoje. Kaip kalbėti su vaikais, kad jie išgirstų ir kaip jų klausytis, kad jie prabiltų?
- Tvarka ir taisyklės šeimoje. Kam namuose reikalingos taisyklės? Tėveliai mokysis atpažinti pagrindinius šeimose vyraujančius auklėjimo stilius ir ieškos atsakymų, koks auklėjimo stilius geriausiai padeda susitvarkyti ir džiugiau gyventi.
- Apdovanojimai ir bausmės. Ar yra alternatyvos bausmėms? Kuo skiriasi drausminimas nuo bausmių? Ar apdovanojimai – išeitis ar spąstai?
- Netinkami vaiko elgesio tikslai. Tėveliai mokysis atpažinti 4 netinkamus elgesio tikslus: dėmesio siekimą, galios kovas, kerštą ir bejėgystės demonstravimą.
- Padrąsinimo galia. Kuo ypatingas padrąsinimas? Kada tėvai vaikus padrąsina, o kada nudrąsina? Kokie yra esminiai padrąsinimo ir pagyrimo skirtumai?

Grupės vadovė – Nerilė Norkūnė, individualiosios psichologijos konsultantė, Individualiosios psichologijos instituto dėstytoja, dviejų vaikų mama. Nerilės patirties bagaže – virš 100 pravestų tėvystės įgūdžių lavinimo grupių.
Man pačiai asmeniškai ši programa buvo atradimas, padėjęs pakeisti požiūrį ir supratimą į vaikų auklėjimą auginant savo vaikus, tad labai džiaugiuosi, kad jau ne vienerius metus galiu dalintis šiomis žiniomis bei patirtimi ir su kitais. Lauksiu visų norinčių prisijungti!
Nerilė Norkūnė
Registracija į užsiėmimus
Tėvų grupės užsiėmimai vyks ketvirtadieniais, kovo 6, 13, 20, 27 d., balandžio 3, 10, 17, 24 d. ir gegužės 8, 15 d., 18 val. Viso – 10 užsiėmimų. Vieno užsiėmimo trukmė: 1 val. 30 min.
Užsiėmimų vieta: „Pažinimo medžio“ gimnazija, K. Kalinausko g. 13, Vilnius.
Visų užsiėmimų kaina: 300 eurų, „Pažinimo medžio“ tėvams – 200 eurų. Registracija patvirtinama, tik apmokėjus išankstinę sąskaitą, prieš prasidedant užsiėmimams.
Registracija į užsiėmimus el. paštu judita.janioniene@pazinimo-medis.lt.