pasitikejima darzelio pedagogemis

Kaip kuriame tėvų pasitikėjimą „Pažinimo medžio“ darželių pedagogėmis?

Lietuvą sukrėtus istorijai apie atšiaurų mokytojų elgesį viename Vilniaus darželių, darželinukų tėveliams gali kilti klausimas „o ar mano vaikas darželyje yra tinkamai prižiūrimas ir mylimas?“. Ypač jei mažylis dar negali pats papasakoti, kaip jis jaučiasi. Kaip „Pažinimo medžio“ darželyje kuriame tėvų pasitikėjimą darželio pedagogėmis?

Darželio pedagogės:

  • lankosi individualiose kassavaitinėse konsultacijose pas psichologą. Šių supervizijų tikslas – kiekvienai pedagogei suprasti, kas vyksta jos vidiniame pasaulyje, kokie jausmai ir emocijos lanko, kaip tinkamai su tuo tvarkytis ir nuolat atkurti vidinius resursus, neprarasti kantrybės, jautrumo ir žaismingumo, būtinų darbui su mažiausiasiais;
  • kiekviename darželyje dirba psichologės, kurios nuolat lankosi grupėse, o po pirmojo mėnesio susitinka su tėvais aptarti adaptacijos laikotarpį;
  • buriame darželio bendruomenę. Organizuojame susibūrimus ir šventes su vaikais ir jų tėveliais – leidžiamės į išvykas ir žygius, kartu ruošiamės kalendorinėms šventėms ir jas švenčiame. Kuo daugiau laiko praleidžiame kartu, tuo geriau pažįstame vieni kitus, o neformaliai bendraujant formuojasi pasitikėjimo jausmas;
  • negražiname ir neslepiame sudėtingų situacijų ar neįprasto vaiko elgesio. Pedagogės sprendimo ieško bendradarbiaudamos su tėveliais ir darželio kolegijose. Nebijome pripažinti, kad neturime atsakymų į visus klausimus ir kartais vaiko labui ieškome arba nukreipiame tėvus ieškoti papildomos pagalbos.

Tėveliams palikti dviejų metukų vaiką darželyje ir pedagogėms avansu dovanoti pasitikėjimą yra labai sunku. Tad labai svarbu iš anksto susipažinti su būsima vaiko mokytoja, nebijoti užduoti visus rūpimus klausimus.

Pedagogei turi rūpėti jūsų mažylio pomėgiai, įpročiai, kaip jis elgiasi likęs su kitais žmonėmis, ar gali būti apkabintas, kaip prašo pagalbos, ką reiškia pirmieji jo žodeliai.

Oriai patarnauti mažam vaikui – nelengvas iššūkis. Kai kasdien supa daug mažylių, pedagogėms reikalingas didžiulis žinių bagažas ir stiprus kolegų ir specialistų palaikymas.

„Pažinimo medžio“ darželių Vilniuje vadovė Ana Račiuvienė

Daugiau apie mūsų darželių filosofiją skaitykite čia>>.