siena

Menininkai papuošė gimnazijos „Pažinimo medis” sieną

Balandį gimnazijos „Pažinimo medis” kieme, Vilniaus centre, vyko Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentų ir dėstytojų sieninės tapybos dirbtuvės. Jas vedė tapytojas Robin Nõgisto, atvykęs iš Estijos, ir VDA dėstytojas, tarpdisciplininio meno kūrėjas dr. Vygintas Orlovas.

Iki prasidedant darbui, įvietinto meno, scenografijos ir grafikos studijų programų studentai susipažino su mokyklos vertybėmis ir 4-ių santykių – su savimi, kitu, pasauliu ir užduotimi – sistema, kuria grindžiamas mokyklos ugdymas. Įkvėpti šių elementų ir Robin Nõgisto tapybos darbų, V. Orlovas sukūrė meninį projektą, kurį perkėlė iš eskizo į milžinišką sieninės tapybos kūrinį ant gimnazijos sienos, K. Kalinausko g. 13.

Menininkams improvizuojant ir diskutuojant, projekte susipynė ,,Pažinimo medžio” spalvos, medžio ir jo rievių motyvai su antropomorfiniais personažais ir jų santykiais vienas su kitu bei su aplinka. Visi motyvai apjungti per kompoziciją judančiomis vaivorykštėmis bei pasikartojančiais grafiniais raštais.

Kviečiame nepraeiti pro gimnaziją „Pažinimo medis“, K. Kalinausko g. 13, ir pasigrožėti sieninės tapybos kūriniu.