Kas turi būti pirmoko kuprinėje?

Kiekviena mokslo metų pradžia pilna nerimo vaikams ir tėveliams, ypač jei šeimoje yra būsimas pirmokas. Kaip tinkamai pasiruošti šiam naujam gyvenimo etapui ir į ką atkreipti dėmesį renkantis priemones pirmai klasei pataria mokyklos „Pažinimo medis“ būsimų pirmokų mokytoja Jovita Daukšaitė.

Ne per didelė kuprinė

Kiekvieno būsimo pirmoko geidžiamiausias daiktas dažniausiai yra kuprinė. Perkant kuprinę mokytoja rekomenduoja rinktis ne per didelę: kuprinės plotis ne didesnis nei vaiko pečių plotis, kuprinės viršus turi būti žemiau pečių, o apačia virš klubų.

Renkantis kuprinę svarbu atkreipti dėmesį ir į jos nugarėlę. Ji turėtų būti šiek tiek pakietinta, bet su paminkštinimu. Taip pat su paminkštintomis petnešėlėmis. Mokytoja primena pasirūpinti vaiko saugumu – įsitikinkite, ar kuprinė turi atšvaitus.

Kokiomis priemonėmis užpildyti pirmoko penalą?

Kitas labai svarbus pirmoko daiktas – penalas. Jį galima įsigyti pilnai sukomplektuotą arba tuščią ir rašymo priemonėmis pasirūpinti patiems. „Pažinimo medžio“ pirmokų mokytoja Jovita rekomenduoja įsigyti šias priemones penalui užpildyti:

  1. parkeris – su pakietinta plunksna ir ergonomiška laikymo zona, nes tai labai svarbu pirmiesiems rašymo įgūdžiams lavinti.
  2. Du pieštukai – skirtingų grafito kietumų: minkštas ir vidutinis.
  3. Trintukas – kuo minkštesnis, tuo bus mažiau trintuko trupinių.
  4. Drožtukas – patogiausias su pieštuko drožlėms skirta dėžute.
  5. Liniuotė – pirmai klasei pakanka 15 cm ilgio.
  6. Flomasteriai – naudinga įsigyti dviejų galų ir skirtingų storių: su plonu flomasteriu vaikas galės rašyti, o su storesniu – piešti, spalvinti.
  7. Spalvoti pieštukai – rekomenduojama įsigyti dviejų galų: taip penale tilps 12 pieštukų su 24 skirtingomis spalvomis.
  8. Žirklės – dėl vaiko saugumo rinkitės žirkles bukais galais.
  9. Pieštukiniai klijai – patogiausia naudoti lengvai nuplaunamus vandeniu.

Ką reikia žinoti apie pirmoko sąsiuvinius ir aplankalus?

Renkantis pirmos klasės sąsiuvinius atkreipkite dėmesį į popieriaus lapo storį. Patarčiau rinktis sąsiuvinius storesniais lapais ir ryškesnėmis linijomis. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį, kad sąsiuvinyje būtų vidinė ir išorinė paraštės. Taip jūsų vaiko darbai bus daug tvarkingesni.

Norint turėti dar tvarkingesnį sąsiuvinį vertėtų įsigyti aplankalus su pakietintais kraštais, kurie ne taip greitai nusidėvės.

Kokios dailės priemonės reikalingos pirmokui?

„Pažinimo medyje“ dailės priemonėmis rūpinasi mokytojos, bet jeigu tėveliams tenka rūpintis patiems, mokytoja rekomenduoja rinktis guašą ir akvarelę iš natūralių ir ekologiškų medžiagų, kartu įsigykite skirtingų dydžių teptukų. Pirmokui taip pat reikalinga plastikinė paletė su įdubimais dažams maišyti ir indelis vandeniui – mokytoja rekomenduoja indelį su dangteliu.

Jeigu mokykloje bus reikalingas plastilinas, ieškokite kuo minkštesnio, nes jis mažiau teplus. Kartu su plastilinu įsigykite ir plastikinę lipdymo lentelę.

Pirmokui prireiks ir piešimo popieriaus. Geriausia rinktis tokį popierių, kurio lapai būtų lengvai išplėšiami. Kitiems darbeliams mokytoja pataria įsigyti dvipusio spalvoto kartono ir spalvoto popieriaus.

Ruoškitės kartu su vaiku

Mokytoja Jovita pataria, kad apsipirkti eitumėte kartu su būsimu pirmoku ir drauge aptartumėte pirkinių krepšelį. Tuomet apsipirkimas taps ne tik pramoga, bet ir sustiprins jūsų tarpusavio ryšį. Linkime smagaus pasiruošimo pirmai Rugsėjo 1-ajai!