Ukrainiečių vaikų ir mokytojų integracija „Pažinimo medyje“ - padėka prisidėjusiems

Ukrainiečių vaikų ir mokytojų integracija „Pažinimo medyje“ – padėka prisidėjusiems

Ukrainiečių vaikams, kurie atvyko į mūsų šalį bėgdami nuo jų kraštą siaubiančio karo, būtina parama, palaikymas ir socializacija naujoje jiems aplinkoje. Vaikai yra labai pažeidžiami, jie jaučiasi sutrikę ir vieniši.

Mūsų mokyklos vadovų, mokytojų ir mokinių iniciatyva, suteikėme šiems vaikams prieglobstį – suformavome dvi jungtines klases, kuriose mokosi 3–4 ir 5–6 klasių moksleiviai. Iš viso jau priėmėme 17 mokinių, atvykusių iš Kijevo, Lvovo, Donecko, Charkivo apskričių. Organizuojame jiems pamokas, socializacijos ir ugdomųjų veiklų užsiėmimus. Kartu su bendraminčiais pedagogais, įvertinę ukrainiečių vaikų situaciją ir jų poreikius, parengėme vaikų mokymo ir socializacijos algoritmą, vedame socialinių įgūdžių pamokas, organizuojame psichologo konsultacijas.

Mokykloje stengiamės, kad vaikai jaustųsi saugūs ir kuo greičiau integruotųsi – šiuos vaikus ugdome ukrainiečių kalba. Į darbą mokykloje priėmėme 3 ukrainiečių mokytojas – anglų kalbos, pradinių klasių mokytojas bei psichologę.

Organizuojame Ukrainos vaikams maitinimą, aprūpiname juos reikiamomis mokymosi priemonėmis, ukrainietiškomis knygelėmis. Ukrainiečių pedagogus priimame remdamiesi mokyklos bendruomenės ir rėmėjų suaukotu fondu, mūsų mokyklos mokytojai papildomai dirba savanorystės pagrindais.

Efektyviam šių mokinių darbui būtinos įvairios ugdymo priemonės ir informacinių technologijų įrankiai. Esame be galo dėkingi savo bendruomenei, rėmėjams bei partneriams, kurie aukojo, dovanojo ir šių priemonių parūpino. Mes džiaugiamės socialine partneryste. Vilniaus Gedimino Rotary klubas, jo prezidentas Mindaugas Jankus ir Lietuvos Rotary Apygarda padovanojo ukrainiečių vaikams kompiuterių ir visą reikalingą įrangą.

Matome iš Ukrainos atvykusių vaikų ir jų šeimų pastangas kabintis į naująjį gyvenimą. Vaikai stengiasi mokytis, susibičiuliauti su mūsų vaikais. Ukrainietės mamos bei mokytojos, nors vis dar dažnai graudinasi ir braukia ašaras, atsidavusiai dirba ir kiek išmanydamos stengiasi prisidėti prie vaikų gerovės. Žinoma, tai, ką jiems teko ir tenka išgyventi, nepraeina be pasekmių: karo traumos palietė ir vaikus, ir suaugusiuosius. Galbūt mažiesiems kiek lengviau – jie guviai laksto po klases, viskuo domisi, uždavinėja daug įvairiausių klausimų, yra smalsūs ir besidžiaugiantys mūsų jaukiu svetingumu.

Kad suteiktume jiems maksimalią pagalbą, prieš pat Velykų atostogas moksleiviai organizavo mugę: prekiavo savo rankdarbiais, kepiniais, surengė koncertą, kurio metu dainas atliko mokiniai nuo 3 iki 8 klasių. Jų atliekamos dainos, persmelktos patriotiškumo, jaudino ir graudino, tuo pačiu – įkvėpė stiprybės ir vilties. Renginio metu mokykloje lankėsi JAV ir Ukrainos ambasadų darbuotojai. Rengdami mugę ir turėdami visų jūsų paramą, jau surinkome per 5,5 tūkst. eurų., kurie neabejotinai prisidės prie pagalbos mūsų globojamoms ukrainiečių šeimoms.   

Taip pat dar kartą norime padėkoti visiems, kurie balandžio 28 d. atėjote į susitikimą mokykloje – dalijotės savo patirtimi, pagalba, parama, palaikymu. Toks neformalus pasibuvimas drauge yra neįkainojamas susipažįstant, palaikant vienas kitą, stiprinant tarpasmeninius ryšius tarp mūsų bendruomenės narių ir ukrainiečių tėvų.

Gerumas bei pagalba vienas kitam nugalės! Ačiū jums visiems dar kartą!