Mokinio sėkmė yra vienas iš pagrindinių mūsų mokykloje keliamų ugdymo tikslų, o kokybiškas mokymas yra priemonė šiam tikslui pasiekti.
Gimnazijos „Pažinimo medis“ vadovė Rita Navikienė
Savo įžvalgomis „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ dalinasi „Pažinimo medžio“ gimnazijos vadovė ir lietuvių kalbos mokytoja Rita Navikienė.
Kokius pokyčius vaiko mokymesi lemia geras mokytojo ir vaiko santykis?
Jei pradinėje klasėje mokytojo santykis nesusiformuoja, vaiko ugdymas tam tikra prasme sustoja. Vyresnėse klasėse tas ryšys tarp mokytojo ir vaiko nebėra toks lemtingas, tačiau pasauliniai tyrimai teigia vieną paprastą tiesą – sėkmingas vaiko ir mokytojo ryšys eksponentiškai lemia vaiko akademinius pasiekimus. Kuo geresnis ryšys – tuo geresni rezultatai.
Mokytojas pažindamas vaiką jam iškelia konkrečius akademinius tikslus, jis padeda jam tų tikslų siekti, jį drąsina, tiki jo sėkme ir kai suaugęs žmogus tiki vaiko sėkme, savo sėkme patiki ir vaikas. Vaikai visada pasiekia iškeltų tikslų, jei mokytojas teisingai sudėlioja kelią.
Ką daryti jei nesusiklosto santykis tarp vaiko ir mokytojo?
Suaugęs žmogus kuria žaidimo taisykles – klasėje, kurioje yra daug mažų besiformuojančių asmenybių. Taigi mokytojas turėtų būti tiek brandus, kad padėjęs į šoną savo šališkumą, pabandytų sukurti santykį. Tėvai, kurie stebi savo vaiką išleidę į pradines klases, maždaug per pusmetį gali lengvai nuskaityti jei susiformuoja ne kuriantis, o destruktyvus santykis – vaikas praranda motyvaciją eiti į mokyklą, tėvai pastebi ir psichosomatinius požymius, pvz., pilvo, galvos skausmai.
Kaip jūs kuriate pozityvius santykius su vaikais?
Kaip elgtis tėvams, jei vaikas visiškai nenori į mokyklą?
Ar mokykloje egzistuoja balansas tarp drausmės, griežtumo ir vaikų laisvių bei norų?
Kokia turėtų būti mokytojo asmenybė, kad vaikas norėtų lankytis jo pamokose?
Kokias priemones mokykla turi suteikti mokytojams, kad palengvintų jų darbą?
Kaip tėvai galėtų paruošti vaiką mokyklai?
Į šiuos ir kitus klausimus „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ atsako ir savo įžvalgomis dalinasi „Pažinimo medžio“ gimnazijos vadovė ir lietuvių kalbos mokytoja Rita Navikienė.