„Pažinimo medis“ Vilniuje

2012 m. „Pažinimo medžio“ darželis išaugo į pradinę mokyklą, o po dešimties metų „Pažinimo medis“ tapo gimnazija. 2023 m. po pasaulio universitetus išsibarstė pirmoji abiturientų laida.

Sklandų akademinį procesą užtikriname dirbdami su vaikų emociniais poreikiais ir ugdydami jų socialines kompetencijas. Įgyvendiname 4 santykių ugdymo filosofiją – nuo mažens pratinti vaikus tyrinėjant pažinti save, formuoti konstruktyvų santykį su kitais žmonėmis, jausti atsakomybę už pasaulį, rasti jame savo vietą bei išmokti atkakliai dirbti.

Gimnazija „Pažinimo medis“ Vilniaus centre

Įžengus į gimnaziją (0-12 kl.), įsikūrusią Naujamiestyje, K. Kalinausko g. 13, apima didelės mokyklos jausmas.

Vyresniųjų ir mažiausių mokinių ryšys – ypatingas. Gimnazistai pradinukams veda pamokas, ruošia šventines staigmenas, rūpinasi ir sudrausmina. Taip vyresnieji auga brandesni ir atsakingesni.

Muziejai, galerijos ir kultūriniai renginiai – ranka pasiekiami, tad pamokos dažnai persikelia į edukacines ir meno erdves mieste.

Mokykla-darželis „Pažinimo medis“ ant šlaito

Pradinę mokyklą-darželį, įsikūrusį Ozo g. 37, tėvai renkasi dėl gamtos pojūčio mieste ir didžiulės lauko aikštės, kurioje susitinka darželinukai ir pradinukai.

Taikydami patyriminį ugdymą puoselėjame tvarumą ir meilę gamtai. Skiriame dėmesį ne tik akademiškumui, bet ir fizinėms vaikų galioms, sveikai gyvensenai.

Mokydamiesi gamtos ir bendruomenės apsuptyje, vaikai laisvo žaidimo metu mėgaujasi gamta ir jos privalumais – užsiima sodininkyste, tvarko aplinką, o žaidimai anaiptol neapsiriboja sūpynėmis ar karstyklėmis.

Darželis pušyne „Pažinimo medis“

Nuosavų namų kvartale, Pievų gatvėje Jeruzalėjė, pušų apsuptyje įsikūrusios 3 ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupės. Vaikai ir pedagogės darželyje jaučiasi kaip namuose, būtent šis jausmas ir apima apsilankius didžiuliame erdviame name įsikūrusiame darželyje.
Darželio kieme vaikai turi daug erdvės fantazijai vystytis ir atradimams: kasa tunelius, stato pilis, supasi ant supynių, karstosi, sodina augalus, stebi gyvąją gamtą. Bet kokiu oru! Šį darželį lankantis vaikas turi daug energijos, laisvės ir noro žaisti, veikti ir atrasti, taip pažindamas save ir kitus.
Ratas

Mokyklų Vilniuje vadovė Rita

„Pažinimo medžio“ vadovė Rita Navikienė 2022-2023 m. m. ėjo gimnazijos vadovės pareigas. Tėvelių ir kolegų pasitikėjimas Rita tapo pavyzdžiu, tad patyrusios vadovės Ritos paskyrimas tapo kryptingu sprendimu, siekiant padalinių ir „Pažinimo medžio“ bendruomenės integralumo, išlaikant pradinės mokyklos gamtos apsuptyje ir gimnazijos miesto centre savitumus.

 

Klausykite: Rita pasakoja apie mokytojo įtaką vaiko sėkmei mokykloje

Skaitykite: Rita pasakoja apie penktokams kylančius iššūkius

Ratas

Darželių Vilniuje vadovė Ana

Ana Račiuvienė „Pažinimo medžio“ darželiuose dirba nuo pat pirmojo įkūrimo. Pedagogė ženkliai prisidėjo prie „Pažinimo medžio“ darželių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo koncepcijų kūrimo ir įgyvendinimo, yra pedagogų mentorė.

Bendromis jėgomis siekiame, kad darželis būtų emociškai saugi vieta augti vaikams. Didžioji vaikystės dalis lieka tarsi po skraiste ir įsikuria mūsų pasąmonėje, tačiau vaikystėje patirtas saugumas palaiko ir stiprina visą likusį gyvenimą. Mūsų darželio tikslas – sudaryti sąlygas skleistis bundančiai vaiko asmenybei, mokyti savarankiškumo ir atsakomybės, nebrukti jo į rėmus ar užkrauti lūkesčiais, – sako darželių vadovė Ana. – Sėkmingai augti ir skleistis vaikui padeda mūsų pedagogų profesionalumas ir atsidavimas, glaudus darželio ir šeimos bendradarbiavimas.