Pirmokas

Seminarų ciklas su psichologe Audrone

Kviečiame į nemokamų seminarų ciklą 6-10 metų vaikų tėvams su „Pažinimo medžio“ įkūrėja, psichologe ir mama Audrone Kance-Grdzelišvili.

Pro pirmos klasės duris be nerimo

Prieš rugsėjo pirmąją būsimų pirmokų tėvai pildo ne tik naujų daiktų ir mokymosi priemonių bagažą, bet ir ruošia namų darbus – atsakingai renkasi mokyklą, kad ramia širdimi leistų vaiką žengti pro pirmos klasės duris.

Pradedant pirmąją klasę, tik 10 proc. būtinųjų vaiko įgūdžių yra akademiniai gebėjimai. Tėvams svarbu žinoti, kokius socialinius-emocinius įgūdžius bei vaiko darbines kompetencijas ugdyti ruošiantis pirmajai klasei. Bendras mokytojų ir tėvų tikslas – kad vaikas mokykloje patirtų kuo daugiau sėkmės, o perėjimas į naują gyvenimo etapą būtų sklandus ir kuo mažiau bauginantis atžalai ir patiems tėveliams

Psichologė Audronė Kancė-Grdzelišvili su būsimų pirmokų tėveliais apžvelgs svarbiausias pirmoko kompetencijas, patars, kaip tėvai gali padėti vaikui kuo geriau pasiruošti naujam gyvenimo etapui ir padėti sėkmingai adaptuotis mokykloje.

Vilniuje* seminaras vyks balandžio 25 d. (ketvirtadienį) 17.30 val., gyvai „Pažinimo medžio“ gimnazijoje, Multifunkcinėje auditorijoje (K. Kalinausko g. 13).
Kaune* seminaras vyks gegužės 7 d. (antradienį) 17.30 val., gyvai „Pažinimo medžio“ pradinėje mokykloje (Vilties g. 2).

*Norintieji susipažinti su mokykla, prieš seminarą kviečiami atvykti į ekskursiją 17.15 val.

Ankstyvoji paauglystė: ko tikėtis ir kaip jai pasiruošti?

Vaiko perėjimas į paauglystę neretai tampa iššūkiu visai šeimai. Pre-paauglystės laikotarpis prasideda jau nuo 9-erių metų. Vaikas staiga tampa greitai susierzinančiu, priešgyniaujančiu, kritišku tėvų atžvilgiu. Vaikui įžengus į paauglystę situacija neretai aštrėja. Kas ir kodėl vyksta su vaiku? Ką reikia žinoti tėvams ir kaip tinkamai į tai reguoti? Kaip išgyventi šį laikotarpį?

Seminaro metu psichologė Audronė Kancė-Grdzelišvili dalinsis savo žiniomis, patirtimi bei atsakys į tėvams dažniausiai kylančius klausimus: ką daryti, jei paauglys nesimoko, nesitvarko, nesilaiko miego režimo, nesilaiko susitarimų? Koks turėtų būti tėvų vaidmuo, kad paauglys susiformuotų kaip savarankiška ir autentiška asmenybė? Psichologė taip pat patars, kaip neprarasti ryšio su paaugliu bei išlaikyti darnius santykius su jaunuoju maištininku.

Seminaras vyks gegužės 9 d. (ketvirtadienį) 17.30 val., gyvai „Pažinimo medžio“ gimnazijoje, Multifunkcinėje auditorijoje (K. Kalinausko g. 13).

Kaip bendradarbiauti su mažuoju neklaužada? Netinkamo elgesio priežastys ir korekcija

Įkyrus dėmesio siekimas, „negirdėjimas“, pykčio priepuoliai, abejojimas tėvų autoritetu, priešgyniavimas, kerštas tėvams, tėvų bejėgiškumo jausmas… Tai tik keletas netinkamo elgesio pavyzdžių, su kuriais susiduria tėvai, augindami savo vaikus. Kiekvienas netinkamas elgesys turi savo tikslą – jis skirtas tenkinti tam tikrą poreikį, kuris tuo metu yra deficitinis.

Kaip atpažinti, koks nepatenkintas poreikis slypi po netinkamu elgesiu? Kokios tėvų patiriamos emocijos signalizuoja apie tai? Kaip tenkinti tą (-uos) poreikį (-ius), kad netinkamas vaiko elgesys nyktų? Psichologė Audronė Kancė-Grdzelišvili atsakys į šiuos klausimus ir dalinsis patarimais, kaip kurti darnų bendradarbiaujantį santykį su vaiku bei nustatyti sveikas ribas.

Seminaras vyks gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val., gyvai „Pažinimo medžio“ gimnazijoje, Multifunkcinėje auditorijoje (K. Kalinausko g. 13).

Į seminarus būtina registracija.