Kai neprogramuoja, devintokas Jokūbas tobulina savo sukurtą stalo žaidimą

„Pažinimo medžio“ gimnazijos 1 klasės mokinys Jokūbas Gaidamavičius programuoti pradėjo dar antroje klasėje. Pradėjau programuoti vaikiškomis programomis, lankiau internetinių puslapių kūrimo būrelį, po to – „Mokslo šviesos“ būrelius, kurie pakvietė dalyvauti programavimo olimpiadoje, pasakoja devintokas. Jaunasis programuotojas, 2022 m. Vilniaus miesto programavimo olimpiadoje kartu su dar 99-iais moksleiviais dalyvavo antrą kartą. Praėjusiais metais  Jokūbas tapo pirmosios vietos laureatu, o šiemet – laimėjo trečią vietą 8-10 klasių grupėje. Olimpiadininkas, praėjusiais metais taip pat laimėjo trečiąją vietą sostinės fizikos olimpiadoje. Jokūbas kasmet dalyvauja matematikos konkurse „Kengūra“ ir yra žaidėjų top 35 Lietuvoje. Paklaustas, ar ruošėsi šiųmetinei programavimo olimpiadai, Jokūbas atvirai atsako „nelabai“: pats programuoju, o kažką kurdamas, taip bedarydamas ir ruošiausi. Šiais metais daugiau laiko skyriau savo žaidimui „Misija Mėnulyje“.

Stalo žaidimas su fantastiniais chemijos elementais „Misija Mėnulyje“

Stalo žaidimo „Misija Mėnulyje“, kurį Jokūbas kūrė kartu su tėčiu, veiksmas vyksta Mėnulio bazėje. Joje mokslininkai iškasinėja ir atranda nežinomus cheminius elementus, iš kurių gamina molekules ir jungia į produktus, kuriuos po to parduoda Žemėje: Kurti žaidimą padėjo tėtis – kūrėme taisykles, labai daug testavome, klausėme atsiliepimų ir vis tobulinome. O atsiliepimai puikūs – žaidimas įtraukia ir suburia draugus, mokinius, mokytojus ir tėvus.

Žaidimo su fantastiniais chemijos elementais taisyklės numato, kad išmestas kauliukas nurodo žaidėjo veiksmą su gautomis kortelėmis – galima jungti 62 atomus galima jungti į 24-ias molekules, o iš jų reikia pasigaminti produktus, pvz. kvapųjį mėšlą. Taip pat yra galimybių kortelės, kurias panaudojus galima „pakiaulinti“ kitiems žaidėjams. Jokūbas taisykles išmano nepiekaištingai, pats jas kūrė, o žaidimą jau sužaidė kelis šimtus kartų. 15-metis pateikia pavyzdį iš žaidimo, kaip namuose pasigaminti Augalų prakalbiklį: Paprasta. Sumaišykite Niomuto su Alabeliu bei pridėkite Alarato ir Borcio. Jei jų neturite, galite pasigaminti pagal pateiktas formules – tam verta užeiti į TR-16 bazę, kur vyksta prekyba geromis kainomis. Gali pirkti arba pasinaudoti pažintimis kasyklose (jei tokių turite).

Jokūbo kurtą chemijos žaidimą „Misija Mėnulyje“ galima įsigyti jo sukurtame Facebook puslapyje. Į uždirbtus pinigus devintokas žiūri itin atsakingai ir planuoja toliau investuoti į žaidimą: Toliau tobulinsime žaidimą, bandysime jo išleisti daugiau. Norėčiau žaidimą pardavinėti parduotuvėse ar leidykloje, – sako Jokūbas.

Didžiuojamės mūsų devintoko pasiekimais ir linkime geriausios kloties kosminėse kūrybos, verslumo ir mokslo kelionėse!