Svečio iš Ukrainos vizitas nepaliko abejingų tarp lietuvių ir Ukrainos vaikų, kurie mokosi „Pažinimo medyje“

Svečio iš Ukrainos vizitas nepaliko abejingų tarp lietuvių ir Ukrainos vaikų, kurie mokosi „Pažinimo medyje“

Birželio 1-ąją „Pažinimo medžio“ gimnazijoje įvyko prasmingas svečių Oleksandro Tereščenko (Ukraina) ir karo kapeliono Edvardo Baniulio (Lietuva) vizitas.

Tuo pačiu tai buvo ataskaita vaikams, kaip ir kokiam tikslui buvo panaudoti mokyklos bendruomenės per labdaros mugę balandžio mėn. surinkti pinigai. 1200 Eur – tiek „Pažinimo medžio“ bendruomenės surinktų lėšų skirta Ukrainos kariams. Kartu tai – brolių ukrainiečių padėka už palaikymą. Anot Oleksandro, toks stiprus lietuvių palaikymas Ukrainos karius skatina kovoti už savo laisvę. Ašaras braukė mūsų bendruomenės nariai – vaikai iš Lietuvos ir Ukrainos, mokytojai, administracijos darbuotojai. Kiek emocijų patyrėme, vaikai ir suaugusieji, klausydamiesi svečio pasakojimo.

Svečias pasakojo istorijas apie tai, ką matė. Jis 2014-aisiais Donecko oro uosto gynyboje neteko abiejų rankų, akies, klausos, tačiau daro, ką gali: rūpinasi pagalba Ukrainai, lankosi įvairiose organizacijose ir yra gyvas pavyzdys to, ką agresorius daro nepriklausomai šaliai.

Kai karas prasidėjo, Oleksandras buvo ne namie, turėjo kelias poras kojinių ir marškinėlių, rūpinosi rankų protezais. Su tiek daiktų ir atvyko į Lietuvą. Jo miestas ir namai apšaudyti. Nors jo viena dirbtinė, 40 000 Eur kainavusi ranka liko Ukrainoje, neaišku, kaip bus su namais, jis nebijojo prarasti turto – jis bijojo prarasti laisvę.

Svečią labai sujaudino „Pažinimo medyje“ 3–4 ir 5–6 klasėse besimokančių vaikų iš Ukrainos piešiniai ir parašyti laiškai kariams. Oleksandras Tereščenko sakė, kad jiems tai labai svarbu ir būtinai bus perduota Ukrainos kariams. Tai simbolis, už ką kariai kasdien kovoja – už vaikus ir už ateitį.

Mes dar kartą norime padėkoti visai „Pažinimo medžio“ bendruomenei – be Jūsų paramos ir supratimo neturėtume to, ką dabar mūsų mokykloje turi ukrainiečių vaikai. Nebūtume surinkę tų lėšų, kurias perdavėme už savo laisvę kovojantiems ukrainiečių kariams!

Nepavarkime remti Ukrainos.

Slava Ukraini! 💙💛